Протягом першого кварталу 2017 року на території Львівської області зареєстровано значну кількість ДТП з вини та за участю пішоходів і осіб, які керують мопедами, мотоциклами, моторолерами, велосипедами. Переважна частина таких пригод відбувається у темну пору доби, години «пік», під час сутінків, а також під час перебування учасників дорожнього руху в стані сп’яніння. Особливої актуальності дана проблема набуває із настанням весняного періоду, а також за умов короткого світлового дня, опадів дощу, туману, тощо.

У зв’язку із цим, у Львівській області, зокрема і в Турківському районі період з 23 березня по 09 квітня 2017 року, Турківське відділення поліції Самбірського Відділу поліції, проводить цільове профілактичне відпрацювання по виявленню і припиненню порушень ПДР України пішоходами, особами котрі керують мопедами, мотоциклами, моторолерами, велосипедами, гужовими повозками та погоничами тварин під умовною назвою «Пішохід». Під час відпрацювання увага поліції  приділятиметься як порушенням ПДР водіями в частині проїзду  пішохідних переходів на надання переваги в русі пішоходам, а також і порушення ПДР самими пішоходами. Також особливу увагу приділяється й іншим учасниками дорожнього руху – велосипедистам, мотоциклістам. Під час відпрацювання працівники поліції намагатимуться вплинути на свідомість кожного учасника дорожнього руху. Під час проведення бесід роз’яснюватимуть необхідність дотримання ПДР та заходів власної безпеки – користування мотошоломами і спеціальною екіпіровкою водіїв мототранспорту.  Пам’ятайте, згідно з Правилами дорожнього руху, велосипед має бути укомплектований світловідбивачами (катафотами): спереду — білого, по боках — жовтогарячого, позаду — червоного кольору. Для руху в темну пору доби і в умовах недостатньої видимості на велосипеді повинен бути встановлений та увімкнений ліхтар (фара). Фара дозволяє іншим учасникам руху вчасно помітити велосипедиста, а самому велосипедисту — бачити небезпеки й перешкоди на шляху. Рекомендується також обладнати велосипед ліхтарем (блимавкою) червоного кольору позаду — вас буде краще видно на дорозі. Велосипедист, що рухається проїзною частиною, є повноправним учасником дорожнього руху! Він, відповідно, зобов’язаний знати й дотримуватися Правил дорожнього руху. Велосипедист може здійснювати будь-які маневри, не заборонені Правилами. Маневри на проїзній частині мають бути передбачуваними й зрозумілими іншими учасниками дорожнього руху.

Нагадуємо, згідно з чинним законодавством, за непокору пішоходів сигналам регулювання дорожнього руху, перехід ними проїзної частини у невстановлених місцях або безпосередньо перед транспортними засобами, що наближаються, невиконання інших правил дорожнього руху (стаття 127 частина 1 КУпАП) – передбачає накладення штрафу у розмірі 51 грн. Порушення ПДР особами, які керують велосипедами, гужовим транспортом, і погоничами тварин(стаття 127 частина 2 КУпАП)  – тягне за собою накладення штрафу 85 грн.  Ті самі порушення, вчинені особами, зазначеними в частинах першій або другій статті 127, які перебувають у стані сп’яніння – 136 грн. Порушення, передбачені частиною першою або другою цієї статті, що спричинили створення аварійної обстановки – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 грн.) або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин. Водіям, за ненадання переваги у русі пішоходам на нерегульованих пішохідних переходах передбачений штраф у розмірі 255 грн. За порушення правил користування мотошоломами – 51 грн.

Співробітники поліції закликають усіх учасників дорожнього руху не лише неухильно дотримуватись ПДР, але й виявляти повагу до усіх учасників руху. Бути більш обачними на дорозі та дисциплінованими.

Інспектор з дорожнього нагляду

Турківського ВП Самбірського ВП

ГУ НП у Львівській області

капітан поліції Цапович М.П.

 

Схожий запис

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *