Протягом 20-24 березня 2017 року працівниками Держекоінспекції у Львівській області проведено позапланову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства про додержання режиму територій та об’єктів природно-заповідного фонду в ландшафтному заказнику загальнодержавного значення «Пікуй».  

        В ході обстеження території держінспекторами з ОНПС виявлено незаконну рубку 60 дерев та пошкоджені  4 дерева до ступеня припинення росту.

        Розмір шкоди, заподіяної об’єкту ПЗФ загальнодержавного значення  «Ландшафтний заказник Пікуй» внаслідок незаконної рубки становить 246 233 грн.
        Слід зазначити, що ландшафтний заказник « Пікуй» створений з метою збереження, відтворенні і відновлення особливо цінних ландшафтних комплексів на схилах гори «Пікуй». Турківському ДЛГП ЛГП «Галсільліс» видано охоронне зобов’язання, згідно якого державне підприємство бере під охорону ландшафтний заказник «Пікуй» площею 437.0 га та зобов’язується його зберігати та дотримуватись екологічних вимог при використанні природних ресурсів. Однак, при проведенні перевірки встановлено, що дані зобов’язання грубо не виконуються.

        Крім цього, під час проведення перевірки виявлено, що неподалік від ландшафтного заказника «Пікуй» складуються відходи розпилювання деревини (тирси) на березі гірського потоку розмірами 20×30 м на грунті. Поряд розташована збудована дерев’яна споруда, яка на час перевірки була зачинена. Біля неї, крім тирси, виявлено накопичення обрізків, які утворені  внаслідок розпилювання круглої деревини.
         Матеріали перевірки в порядку ст. 214 КПК передано в Управління захисту економіки у Львівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України.
Схожий запис

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *