Учора у с. Береги Самбірського району Львівської області в останню земну дорогу провели учасника національно-визвольної боротьби за незалежність України, воїна УПА Мирона Танчія. 

Ветеран УПА помер на 92 році життя. Попрощатись з дуже доброю людиною, завжди веселою і життєрадісною зійшлися жителі села. Приїхали віддати останню йому пошану члени Самбірської станиці Братства ОУН-УПА Самбірської станиці на чолі із станичним Миколою Петрущаком, представники районної влади.

Мирон Танчій народився у с. Либохори Турківського району, був освіченою людиною. Вільно володів трьома іноземними мовами – англійською, німецькою та польською. У роки боротьби проти московського більшовизму та гітлерівців був перекладачем куреня УПА «Яструб».

Яскравою сторінкою ветерана УПА є вдала операція із роззброєння у 1944 році фашистів. Досконало володіючи німецькою, Мирон Танчій переконав підрозділ гітлерівців, що вони оточені, а тому марно чинити опір і запропонував скласти зброю та здатися. Натомість, їм повстанці гарантували життя і вільний прохід до своїх частин, які відступали.

Такого порозуміння було досягнуто. Потім німецьку зброю сотня УПА «Леви» використала для охорони учасників Великого збору, на якому в с. Сприня Самбірського району було утворено Українську Головну Визвольну Раду. Її президентом обрали Кирила Осьмака.

Недовго Мирон Танчій працював директором школи. У 1949 році його арештували і на 25 років позбавили волі. Йому було заборонено повертатись додому. В ув’язненні познайомився з дівчиною-підпільницею із с. Береги. Так він і опинився на Самбірщині.

turkaБез категоріїУчора у с. Береги Самбірського району Львівської області в останню земну дорогу провели учасника національно-визвольної боротьби за незалежність України, воїна УПА Мирона Танчія.  Ветеран УПА помер на 92 році життя. Попрощатись з дуже доброю людиною, завжди веселою і життєрадісною зійшлися жителі села. Приїхали віддати останню йому пошану члени Самбірської станиці...ВСІ НОВИНИ ГІРСЬКОГО КРАЮ НА ОДНОМУ САЙТІ!   КРАЩЕ ГІРКА ПРАВДА,  НІЖ СОЛОДКА БРЕХНЯ!